CSS Dropdown Menu
Aktualnosci

13.08.2021 - 15:46

Zapowiedź: Zawisza Sienno - Wisła Solec

Zapowiedź: Zawisza Sienno - Wisła Solec

​W meczu inaugurującym rozgrywki sezonu 2021/2022 Zawisza Sienno podejmie na własnym stadionie zespół Wisły Solec.

Zawisza Sienno w poprzednim sezonie występował w lidze okręgowej. Niestety podopieczni Krzysztofa Sieczki Zajęli 13 miejsce co skutkowało degradacją do Klasy A. W najbliższą sobotę zostanie rozegrana pierwsza kolejka spotkań nowego sezonu, w której piłkarze Zawiszy, w derbach powiatu lipskiego, podejmą na własnym stadionie zespół Wisły Solec.

Po spadku do Klasy A większość zawodników występujących w szeregach Zawiszy pozostała w zespole. Największym osłabieniem będzie brak Michała Klausa, który w chwili obecnej skupia się już tylko na występach w ekstraklasie futsalu i Reprezentacji Polski. Z zespołu ubył również bramkarz Damian Lis (koniec wypożyczenia) oraz Patryk Sus, który został ponownie wypożyczony do Wisły Solec.

Kadrę siennieńskiego zespołu zasilił Piotr Kutera, który powrócił do drużyny po półrocznym pobycie w IV ligowej Łysicy Bodzentyn. Do drużyny seniorów został zgłoszony również Adam Stępień, który wcześniej występował w młodzieżowych zespołach Zawiszy a ostatnio był zawodnikiem drużyny juniorów Krępnianki Rzeczniów.
Pełna kadra zespołu Zawiszy znajduje się pod TYM LINKIEM.
 
W trakcie przygotowań do nowego sezonu zawodnicy Zawiszy rozegrali 3 spotkania sparingowe, w których odnieśli 2 zwycięstwa oraz 1 remis (więcej o sparingach TUTAJ). Wyniki gier kontrolnych i fakt że w praktycznie każdym meczu zespół występował w innym zestawieniu osobowym, pozwalają mieć nadzieję że podopieczni Krzysztofa Sieczki będą należeć do czołowych drużyn Klasy A i powalczą o miejsce premiowane awansem do wyższej ligi.

Pierwszy test już w sobotę, kiedy to w meczu 1. kolejki przeciwnikiem będzie zespół Wisły Solec. Rywale w zakończonym sezonie zajęli 9 miejsce w tabeli zdobywając 36 punktów. Jak się okazało było to ostanie miejsce pozwalające bezpiecznie zachować ligowy byt. Przed tygodniem zawodnicy Wisły Solec rozegrali mecz w ramach I rundy Pucharu Polski, w którym pokonali Grację Tczów 2:1.

Już w sobotę rano przekonamy się w jakiej aktualnie formie znajdują się zawodnicy obu drużyn.
Sędzią głównym spotkania będzie Wojciech Janik.Zawisza – Wisła, 14 sierpnia 2021 (sobota), godz. 10.30, Sienno ul. Szkolna 4

Najbliższe mecze
Data Godz. Rywal
2021-09-19 16:00 W vs Postęp
Reklama
Tabela
Lp. Zespół Mecze Punkty
1.    Królewscy 1 3
2.    Gryfia 1 3
3.    Energia II 1 3
4.    Gracja 1 3
5.    Iskra 1 3
6.    Zwolenianka 1 3
7.    Zawisza 1 1
8.    Wisła S. 1 1
9.    Postęp 1 0
10.    Iłżanka 1 0
11.    Magnuszew 1 0
12.    Akcja 1 0
13.    KS Jastrząb 1 0
14.    Stanisławice 1 0
Facebook
© zawisza.siennno.com.pl
2007 - 2021