CSS Dropdown Menu
Aktualnosci

16.08.2020 - 23:36

Porażka po słabym meczu

Nie udała się piłkarzom Zawiszy inauguracja sezonu przed własną publicznością. W niedzielnym meczu 3. kolejki Ligi Okręgowej podopieczni Krzysztofa Sieczki przegrali z Pilicą Nowe Miasto 0:4

Już w 3 minucie Pilica objęła prowadzenie. Po niepewnej interwencji obrony piłkę w bramce Zawiszy umieścił Tomasz Kryński i wyprowadził gości na prowadzenie. Niespełna 10 minut później podopieczni Krzysztofa Sieczka stanęli przed doskonałą szansą na zdobycie wyrównującej bramki. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Zawiszy. Do piłki podszedł Kamil Kubiak i… przegrał pojedynek z bramkarzem gości Łukaszem Wardą. Zamiast remisu chwilę później było już 2:0 dla przyjezdnych. Strzałem z rzutu wolnego Michał Rzepkowski pokonał Mikołaja Lasockiego. Zawodnicy Zawiszy kompletnie nie mieli pomysłu na grę. Jedyne zagrożenie do indywidualne zrywy Piotra Kutery ale  nie przyniosły żadnego skutku. Za to goście tuż przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie. Po rzucie rożnymbardzo groźnie główkował zawodnik Pilicy ale na szczęście minimalnie się pomylił.
W przerwie na boisku zameldował się Michał Klaus ale niewiele to zmieniło w obrazie gry. Zawodnicy z Sienna mieli duże problemy ze stworzeniem jakiejkolwiek sytuacji pod bramką gości. Natomiast rywale z łatwością przedzierali się w okolice pola karnego siennieńskiej ekipy i co chwilę niepokoili strzegącego bramki Mikołaja Lasockiego. W 55 minucie dopięli swego i podwyższyli prowadzenie. Płaskim strzałem przy słupku popisał się Szymon Dziuba.
W tym momencie ciężko było już myśleć o pozytywnym wyniku w tym meczu. Do końca Zawisza praktycznie nie stworzył sobie dogodnej sytuacji. Natomiast goście tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zdobyli 4 bramkę. Po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w mur a później pod nogi strzelca 3 bramki, który uderzył pod poprzeczkę i pokonał Mikołaja Lasokiego.

Po 3 kolejkach nowego sezonu Zawisza ma na swoim koncie tylko 1 punkt i zajmuje 16 miejsce w tabeli.

Zawisza - Pilica 0:4 (0:2)