CSS Dropdown Menu
Aktualnosci

25.08.2018 - 13:42

Remis w Kazanowie

W meczu 4. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej Zawisza Sienno zremisował na wyjeździe z Iłżanką Kazanów 2:2.

Zawisza do spotkania z Iłżanką przystapił osłabiony brakiem Jakuba Dąbrowskiego i Łukasza Kłosa. Na mecz dodatkowo spóźnił się Michał Klaus, który pojawił się na placu gry w 16 min. zastępując Artura Rożka.

Początek meczu w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Sieczki był obiecujący, m.in. wymiana kilku podań na małej przestrzeni zakończona strzałem Sebastiana Klausa. Później do głosu doszli gospodarze, którzy kilkukrotnie niepokoili bramkarza Zawiszy Mikołaja Lasockiego ale na szczęście brakowało im precyzji aby wyjść na prowadzenie. Nasi zawodnicy obudzili się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw Damianowi Pucułkowi zabrakło kilku centymetrów żeby sięgnąć piłkę dograną z lewej strony przez Sebastiana Klausa. Chwilę później piłka już wpadła do bramki Iłżanki. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową na gola zamienił Michał Klaus.

Piłkarze Iłżanki bardzo ostro traktowali podpiecznych Krzysztofa Sieczki. W 33 minucie po jednym z fauli boisko z kontuzją opuścił Rafał Barański.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Zawiszy. Niespełna 6 minut po zmianie stronę znowu mieliśmy remis po trafieniu Bartosza Michalika. Po zdobyciu bramki gospodarze poszli za ciosem i kilka razy stawali przed szansą objęcia prowadzenia ale ponownie brakowało im precyzji albo dobrze interweniował bramkarz Zawiszy. Nasi zawodnicy odpowiedzieli składną akcją Michała i Sebastiana Klausów oraz mocnym strzałem Damiana Pucułka. W 79 minucie gracze Zawiszy dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Iłżanki najlepiej odnalazł się Dawid Lasocki i głową posłał piłkę do bramki Iłżanki. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa i znowu mieliśmy remis po golu Miłosza Dębskiego. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ zmianie chociaż w doskonałej sytuacji mogącej przesądzić o zwycięstwie Damian Pucułek trafił wprost w bramkarza Iłżanki.

Michał Klaus ma mecz dotrał z opóźnieniem ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu bramki.

Po 4 kolejkach obecnego sezonu Zawisza zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 4 punktów. Za tydzień zespół z Sienna podejmować będzie Pilicę Nowe Miasto.

Iłżanka - Zawisza 2:2 (0:1)
 0:1 - 46' Michał Klaus
 1:1 - 51' Bartosz Michalik
 1:2 - 79' Dawid Lasocki
 2:2 - 81' Miłosz Dębski