CSS Dropdown Menu
Aktualnosci

07.04.2018 - 17:32

Cenne zwycięstwo z Szydłowianką!

W meczu 21. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej Zawisza Sienno pokonał na własnym stadionie Szydłowiankę Szydłowiec 3:2.

W meczu 21. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej Zawisza Sienno podejmował na własnym boisku Szydłowiankę Szydłowiec.

Po 25 minutach sobotniego meczu Zawisza prowadził juz 3 bramkami po golach Bartłomieja Niedbały oraz Michała Klausa i wydawało się będzie łatwo, lekko i przyjemnie. Nic bardziej mylnego. Nie było ani łatwo ani lekko, a kibice do ostatnich sekund drżeli o wynik spotkania. Goście po starcie 3 gola zaczęli odważniej atakować bramkę Zawiszy i w 39 minucie udało im się pokonać Mikołaja Lasockiego po trafieniu z rzutu karnego. Po zmianie stron nie rezygnowali z zamiaru zdobycia bramki kontaktowej. Po niespełna 10 minutach ponownie pokonali Mikołaja Lasockiego. Od tego momentu ruszyli z jeszcze większym zaangażowaniem. Piłka jak bumerang wracała w pole karne i co chwilę "kotłowało" się pod bramką Zawiszy.
Po nerwowej drugiej części spotkania podopiecznym Krzysztofa Sieczki udało się "dowieźć" do końcowego gwizdka korzystny rezultat i tym samym to zespół z Sienna dopisał sobie 3 punkty.
Wygrana pozwoliła awansować na 13 miejsce w tabeli.
Za tydzień Zawiszę czeka trudny wyjazdowy pojedynek z KS Warka.

Zawisza - Szydłowianka 3:2 (3:1)
1:0 - 9 min. Bartłomiej Niedbała - mocne dośrodkowanie Michała Klausa z prawej strony bramkarz wybija na 16 metr. Do piłki pierwszy doskakuje Bartłomiej Niedbała i trafia do bramki Szydłowianki. Był to debiutancki gol wypożyczonego z KSZO zawodnika.
2:0 - 19 min. Michał Klaus - prostopadłe zagranie Sebastiana Klausa do Michała Klausa a ten nie dał żadnych szans bramkarzowi gości mocnym strzałem pod poprzeczkę
3:0 - 25 min. Michał Klaus - ponownie Michał Klaus w polu karnych rywali precyzyjny strzałem umieszcza piłkę w bramce Szydłowianki obok wychodzącego bramkarza.
3:1 - 40 min. Mosiołek - rzut karny po faulu w polu karnym
3:2 - 58 min. Biliski - dośrodkowanie z lewej strony i niepilnowany zawodnik gości pokonuje strzałem głową bramkarza Zawiszy.